ניהול וליווי תמ"א 38

פרויקט תמ"א 38, הינו פרויקט מורכב הדורש מומחיות ומקצועיות, שקיפות ואמינות. הפרויקט כולל בדרך כלל עשרה שלבים:

למה צריך ליווי תמ"א 38

כיום למעלה מ-80% מבעלי הדירות מעדיפים לגייס מנהל ומלווה לפרויקט תמ"א 38/פינוי בינוי מטעמם. מנהל ומלווה לפרויקט מבטיח טיפול מקצועי ומהיר בהתחדשות העירונית של הבניין.

בניין תקוע בתמ”א

אם גם אתם התחלתם פרויקט תמ"א 38 והוא תקוע, דעו שאתם לא חריגים. בישראל מאות פרויקטים של תמ"א 38 הנתקעים באמצע התהליך בשל סיבות מגוונות.

הניסיון שלנו מלמד על שלושה מצבים שכיחים:

עסקת קומבינציה תמ”א 38/2

בשכונות רבות בישראל מתנוססים בנינים לצד בית פרטי. בדרך כלל הבית הפרטי הינו בית ישן שנבנה לפני 1980.

עסקת קומבינציה במסגרת תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה), הינה הזדמנות מצוינת עבור בעלי הקרקע לקבל יותר זכויות בנייה/דירות וכן ליהנות מיתרונות מיסוי.

חברתנו בעלת ניסיון רב בניהול וליווי פרויקטים במסגרת עסקת קומבינציה.

הניהול והליווי כולל בין היתר בדיקת זכויות מול הרשויות, בדיקה מעמיקה מול אדריכל על מנת לממש את כל הזכויות המגיעות לבעלי הקרקע וכן איתור יזם /קבלן שיבצע את הפרויקט תוך מימוש היתרונות של בעלי הקרקע במסגרת תמ"א 38/2 בהם בעלי הקרקע לא נדרשים להוציא כסף מכיסם, בניגוד לעסקת קומבינציה רגילה.

פתרונות תמ”א 38 לגגות פר

בישראל עשרות אלפי בניינים עם גגות פרטיים השייכים לבעלי הדירות

כולנו מודעים למאמצים שעושה המדינה על מנת להוזיל את עלויות הדיור. אחד מהמהלכים החשובים הינו עידוד פרויקטים של תמ"א 38. כשמדובר בפרויקט תמ"א 38 הכולל גג בבעלות פרטית, הפרויקט מורכב יותר בהשוואה לפרויקט תמ"א 38 עם גג משותף.

כיום יש כמה וכמה חלופות אותן ניתן להציע לבעלי הגגות הפרטיים על מנת לפצות אותם. מדובר בחלופות טובות הן עבור בעלי הגגות והן עבור היזם.

בפרויקט תמ"א 38 – חיזוק, בו קיימים גגות פרטיים, נחתמים 2 הסכמים עם היזם הנבחר - האחד הינו הסכם כללי תמ"א 38 בין בעלי הדירות ליזם והסכם נוסף בין בעלי הגגות ליזם.

שני ההסכמים תלויים אחד בשני.

ברור על כן שמדובר בפרויקט מורכב הדורש ניסיון בניהול בנינים עם גגות פרטיים, שליטה בנושא מיסוי ומשפטים ובעיקר יכולת להתאים לכל אחד מבעלי הגגות את החלופה המועדפת עבורו ועבור משפחתו.